Nakon što su se istrošili na Skype, nekako mislim da nemaju love za dodatne akvizicije, barem ne u dogledno vrijeme.
- +/- sve poruke
- ravni prikaz
- starije poruke gore
ti stvarno to misliš?
Nakon što su se istrošili na Skype, nekako mislim da nemaju love za dodatne akvizicije, barem ne u dogledno vrijeme.
Ja se nebih složio, vjerujem da oni uvijek imaju neki "crni fond" za takve akvizicije. Ipak riječ je o nVidiji, a ne nekoj marginaliziranoj firmi. Siguran sam da će Microsoft, ako mu bude prijeko potrebno naći novac da preuzme dotičnu firmu. A opet s druge strane, čak i da ne žele kupiti, s tim ugovorom će spriječiti nekog drugog da učini isto zato da oni to mogu napraviti kasnije.
Tegra bi nekima sjela ko budali šamar, u prvom redu Apple-u i Intelu.
New nvidia GT 10000X now with service pack 3, .Net framework 5.5 and usual Tuesday patch.
Tegra bi nekima sjela ko budali šamar, u prvom redu Apple-u i Intelu.
Zašto appleu? Koliko se da primijetiti njhov trenutni SoC Apple A5 proizveden od strane samsunga, sa poversgx grafičkom jezgrom je potukao Tegru do koljena u svim testovima. Naravno, svaka realna usporedba izostaje čisto iz razloga što se pravi test ne može napraviti, sve dok se oba SoC-a ne testiraju na istom OS-u.
Ne znam zašto Intel već jednom ne kupi nvidiu. Imaju para ko blata a treba im dobra grafička jezgra. Kombinacija bi bila ubitačna.
Tegra bi nekima sjela ko budali šamar, u prvom redu Apple-u i Intelu.
Zašto appleu?
nadolazeca Tegra3
Ovako kako se nastavlja, u budučnosti če sva IT industrija biti u rukama par kompanija.
Brijem da Apple u rukama več ima inžinjerske primjerke A6 ;)
Brijem da Apple u rukama več ima inžinjerske primjerke A6 ;)
Dok apple ima inžinjerske primjerke dvojezgrenog A6 proca, konkurencija će pocetkom druge godine na Quadove.
Boga mi jeste
Brijem da Apple u rukama več ima inžinjerske primjerke A6 ;)
Dok apple ima inžinjerske primjerke dvojezgrenog A6 proca, konkurencija će pocetkom druge godine na Quadove.
A6 će biti quad 100%, iPad3 za Božić ili Q1 iduće godine
Microsoft dobiva finu lovu od HTC-a tako da sumnjam da nemaju za kupovinu nVidie :)
Događanja zadnjih mjeseci mi nekako izgledaju kao da nakon dugog perioda inercije Microsoft napokon mijenja fokus stvari.
Flertuju i kupuju sa svima koji imaju produkte iskoristive u mobilnoj branši. (Skype, tegra (nvidia), nokia). Očito se sprema nešto veliko od strane Microsofta!
Prema ugovoru, Microsoft u određenim uvjetima ima pravo preuzimanja, odnosno prvokupa većinskog paketa dionica Nvidije ili sprječavanja neke druge kompanije da učini istu stvar.
To sto Microsoft ima pravo na prvokup ne znaci da ce i kupiti dionice. Mada sumnjam da ce MS ostati ravnodusan ako se netko drzne kupovati dionice. Medutim kako ce ragirati "antitrustovci"?
Microsoft -> Moraš skupit sve!
Nakon što su se istrošili na Skype, nekako mislim da nemaju love za dodatne akvizicije, barem ne u dogledno vrijeme.
Prošle su godine rekli da imaju preko 50 milijardi dolara zaliha, ali nisu rekli jesu li to US ili van-US zalihe (Skype su kupili sa van-US zalihama). Čak i ako je to kombinirana vrijednost + dodaj da je prošla godina dana - imaju dakle BAREM 45 milijardi zaliha. Iskešati 5-7 milijardi za nVidiju je ništa.
Brijem da Apple u rukama več ima inžinjerske primjerke A6 ;)
Dok apple ima inžinjerske primjerke dvojezgrenog A6 proca, konkurencija će pocetkom druge godine na Quadove.
Malo je blesavo pričati o vaporewareu. Realno je uspoređivati ono što se može kupiti i testirati, a u tom slučaju A5 je debelo ispred tegre2. Kao što je izvjesna tegra 3 tako je i A6 krajem godine.
Neznam što bi apple sa firmom veličine nVidie, nije to njihov način da preuzimaju velike firme. Problemi sa integracijom, nikad to nisu radili. Al tko zna, vremena sa mijenjaju, možda bi im dobro došli svi ti ljudi.
Brijem da Apple u rukama več ima inžinjerske primjerke A6 ;)
Dok apple ima inžinjerske primjerke dvojezgrenog A6 proca, konkurencija će pocetkom druge godine na Quadove.
Malo je blesavo pričati o vaporewareu. Realno je uspoređivati ono što se može kupiti i testirati, a u tom slučaju A5 je debelo ispred tegre2. Kao što je izvjesna tegra 3 tako je i A6 krajem godine.
Neznam što bi apple sa firmom veličine nVidie, nije to njihov način da preuzimaju velike firme. Problemi sa integracijom, nikad to nisu radili. Al tko zna, vremena sa mijenjaju, možda bi im dobro došli svi ti ljudi.
pa npr mogu davati "popuste" firmama koje rade mobitele na mobile win
drugo u ratu su s intelom vec jako dugoi treba ima neko/nest da ih "zveknu" a nv/arm je to izgleda
sad imaju win za arm koji pokrece sve x86 programe
po meni je to kompletiranje hw/os kao sto apple sad radi s armom
vec polako izdaju laptope pa nakon a6+ mozda i one imac minije
e to ti ms sad zeli (ionako stalno kopiraju apple)
Pretpostavljam da ce se iduca graficka umjesto GeForce zvati SideWinder GT ili nesto slicno? :D
Tegra bi nekima sjela ko budali šamar, u prvom redu Apple-u i Intelu.
Nit' Appleu treba tuđi ARM čip, nit je Intel ARM igrač.
OK, možda je Apple-u više interesantan Qualcomm, ali to samo iz razloga što rade čipove koji pokrivaju sve mobilne standarde. Tegra tu ne spada.
i meni se sve vise tako cini... kako se odvijaju stvari mislim da ce uvest neku vrstu internet telefoniranja di se nece trositi pare na pozive nego jednostavno na internet promet...
smrdi na nesto revolucionarno...
Ne znam zašto Intel već jednom ne kupi nvidiu. Imaju para ko blata a treba im dobra grafička jezgra. Kombinacija bi bila ubitačna.
Zato sto nemaju interesa, GMA je prilicno popularan u uredskim racunalima. Da imaju interesa za ozbiljniji graficki nastup ne bi pokopali Larrabee (tj. nisu ga pokopali, nego su ga prenamjenili, ali krajnjem korisniku izade na isto).
Još malo pa će Microsoft sve u vezi mobitela pokupovat, i onda izađe nova vrsta mobitela: MS Phone.
Ali znas sto? Ljudi su bili jednako skepticni kada je MS najavio ulazak u trziste konzola sa svojim Xbox-om. MS sa svojim pozamasnim financijskim backgroundom moze biti *veoma* uvjerljiv.
Naravno to ne znaci da nisu imali velikih promasaja, bilo kako bilo vidjet cemo kamo ce ovo otici...
Ne znam zašto Intel već jednom ne kupi nvidiu. Imaju para ko blata a treba im dobra grafička jezgra. Kombinacija bi bila ubitačna.
Zato sto to nije moguce.Antimonopol organizacija bi sprijecila tu transakciju. A i druga stvar je da nvidiji ide sasvim dobro i sigurno ne bi pristali na kupovinu od strane Intela.
Ali znas sto? Ljudi su bili jednako skepticni kada je MS najavio ulazak u trziste konzola sa svojim Xbox-om. MS sa svojim pozamasnim financijskim backgroundom moze biti *veoma* uvjerljiv.
Naravno to ne znaci da nisu imali velikih promasaja, bilo kako bilo vidjet cemo kamo ce ovo otici...
Priznajem da mi je bilo presmišno kad je još davno prvi put počela priča o Xbox-u. Mislio sam da se to netko sprdaje. Pored giganata kao što su Nintendo i Sony nisam mislio da itko ima šanse. Bome nemoš ništa prognozirat.

