Eksperimenti s ARM-om

poruka: 37
|
čitano: 4.917
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Eksperimenti s ARM-om".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Eksperimenti s ARM-om
rustweaver kaže...

Gle ne zanima me Apple, al' ni najmanje. Apple je spin firma i kao takva trendovi su jedino sto mogu diktirati. Ja se ne bavim spinovima, i ne povodim se za pomodarskim trendovima. To sto su prouzrocili vecu potraznju za ARM-om od uobicajene, samo po sebi nista ne znaci. I Intel i MS pokusiraju sa svacime, sad se je to poklopilo sa onime sto Apple forsira, pa se odmah iz toga iscitavaju neka dublja znacenja. WinCE i XScale su tu bili puno prije ARM groznice. Kad je Apple vrsio prelazak na x86 nije se pricalo kako Intel diktira trendove? Apple uvijek nekako uspije nabaciti spin u vlastitu korist, majstori obmane.

Šta ti misliš da je svima razvoj tehnologije na prvom mjestu? Nije, nego pare.

To sto su prouzrocili vecu potraznju za ARM-om od uobicajene znaci da je podignuo to tržište na višu razinu

i pokazali da i ARM može mnogo toga, što nije ništa kako ti kažeš.

Nije samo pomodarstvo u pitanju, a cak i da je, ne vidim problme. Pa svi bi htjeli pokrenuti

neko pomodarstvo i diktirati modu i trendove u IT svijetu, a u zadnje vrijeme Appleu to najbolje.

Ovime si to i priznao i samo to sam htio cuti {#}
I ovo od Intela i M$ se nije baš sasvim slucajno poklopilo, sve ima svoje zašto.

Isto tako bi neki voljeli reci da se slucajno poklopilo da je par mjeseci nakon Applea i Samsung

slucajno izdao tablet {#} 
WinCE nije baš bio neznam kakav boom, uspio je tek kod dijela poslovnjaka i uređaja, a i taj

uspijeh je gotovo ništa naspram suvremenog tržišta mobitela i tableta.

I istina je da uspiju sve nekako složiti nekako u svoju korist, ali te pitam, zar bi trebalo biti drugacije, jel bi trebali radit protiv sebe? {#} 
Nije mi jasno što neki ocekuju od Applea, da bude neprofitna organizacija?

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
neaktivan
offline
Re: Eksperimenti s ARM-om
alen-c kaže...

Šta ti misliš da je svima razvoj tehnologije na prvom mjestu? Nije, nego pare.

Ovo je sad kao trenutak kada me spustas na zemlju i ucis osnovama ekonomije? Evo, smatraj me spustenim... xD

 

alen-c kaže...

i pokazali da i ARM može mnogo toga, što nije ništa kako ti kažeš.

Meni nisu nista pokazali sto vec nisam znao. Ne gledam svijet kroz Apple naocale, pa da tek kad Apple nesto vidi onda to i ja vidim :P

 

alen-c kaže...
Nije samo pomodarstvo u pitanju, a cak i da je, ne vidim problme. Pa svi bi htjeli pokrenuti

neko pomodarstvo i diktirati modu i trendove u IT svijetu, a u zadnje vrijeme Appleu to najbolje.

Ja sam govorio za sebe, pomodarstvo nije bitno *meni*, ali eto ga iskoristio si to da nabacis jos koju rijec hvale za Apple xD

 

alen-c kaže...
Ovime si to i priznao i samo to sam htio cuti {#} 

Nisam ni znao da je ovo rasprava u kojoj ja priznajem nesto, ja mislio da govorimo o tome da su i MS i Intel imali posla sa ARM-om puno prije ovog cirkusa...

 

alen-c kaže...
WinCE nije baš bio neznam kakav boom, uspio je tek kod dijela poslovnjaka i uređaja, a i taj

uspijeh je gotovo ništa naspram suvremenog tržišta mobitela i tableta.

Jel bitno? Moj je argument glasio da je takvo nesto postojalo i puno prije nego je Apple digao galamu...

 

alen-c kaže...
Nije mi jasno što neki ocekuju od Applea, da bude neprofitna organizacija?

A jadni, svi ih stalno napadaju. Ne brini, zato ti na ovom forumu ponosno branis njihove boje. Stevica je ponosan...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
16 godina
neaktivan
offline
Eksperimenti s ARM-om
Svaka čast super i argumentirano si odgovorio. Iznio sam činjenice i to nema veze sa Stevom. ARM je imao potencijal i prije, ali nije ni upola bio iskoristen. Imaju potencijal i kvantna računala ali sto to konkretno meni kao korisniku znaci dok netko ne popularizira i ne ponudi po pristupačnoj cijeni?
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Eksperimenti s ARM-om

Zapravo i jesam argumentirano odgovorio i to na ono o cemu sam prvotno i pricao, a ne na ono na sto uporno skreces temu. Meni je jasno da ti volis Apple pa volis pricati o njihovim uspjesima, ali ja ne dijelim tvoj entuzijazam te me njihovi uspjesi ni najmanje ne zanimaju.

 

Imaju potencijal i kvantna računala ali sto to konkretno meni kao korisniku znaci dok netko ne popularizira i ne ponudi po pristupačnoj cijeni?

 

Pa ja sam ARM-ov korisnik vec odavno, i to u vidu svog routera, nije mi tu Apple nista popularizirao. Neke su stvari postojale i bez Applea, tko bi rekao?

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
16 godina
neaktivan
offline
Eksperimenti s ARM-om
Ok to je istina, ali pitam ja tebe jesi li i prije koristio računala na ARMu?
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Eksperimenti s ARM-om
alen-c kaže...
Ok to je istina, ali pitam ja tebe jesi li i prije koristio računala na ARMu?

Mislis na desktopu? (drugo se na mene ni ne primjenjuje buduci da nisam ovisnik o gadgetima)

Jok, a cisto sumnjam da cu i koristiti, unatoc predvidanjima nekih forumasa na ovoj temi...

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 13:38 (rustweaver).
16 godina
protjeran
offline
Re: Eksperimenti s ARM-om

btw inace činezi prelaze masovno na mips

arm postao preskup

 

imas sad 3 neovisna chipa bazirana na mips i

1 main cpu koji je radjen na r10000 jezgri tj njenoj licenci

a vec sljedece godine izlaze 12 -20 mips jezgri za servere cpu-i

sad imas 1-4 jezgre do 1.2 ghz main cpu (taj sto je na r10k)

 

inace arm je oki al ima on jos toga za uraditi da bi bio main cpu

ne samo audio video dps like cpu

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice