Opća rasprava o procesorima (CPU) izdvojena tema

poruka: 2.240
|
čitano: 668.500
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
MGloc kaže...

Ne koristim win 11. 

 

合気道 五段 ZLA BEBA !
18 godina
online
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Boris grozni kaže...
segregator kaže...
MGloc kaže...

Evo ti 25 igara na 4k DLSS 

 

Inteli su na 8000 cl36 a AMD na 6000 cl28.

 

Kakve to veze ima sa low latency profilom? Opet lupetaš

napamet a nisi pogledao čemu to uopće služi

 

https://www.windowscentral.com/microsoft/windows-11/confused-about-low-latency-profile-on-windows-11-heres-what-we-know-so-far

 bitno da ti znas 
the Low Latency Profile is still a feature under development, and Microsoft hasn't fully detailed how it works or how it'll behave across all possible scenarios.

 

Nemoj svima projicirat svoje neznanje  

18 godina
online
Opća rasprava o procesorima (CPU)
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
online
Opća rasprava o procesorima (CPU)
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2026 14:55 (Boris grozni).
 
0 2 hvala 0
18 godina
online
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)

 

Na mojem linku je gotov proizvod koji se može kupiti, a na tvome je

laprdanje lika koji ima sličan mentalni sklop ko i ti, a u komentarima

na tvom linku:

 

"Theres still morons who believe this POS? Really?"

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2026 15:31 (segregator).
5 godina
online
Opća rasprava o procesorima (CPU)

Blago tvom mozgu

 
1 6 hvala 0
18 godina
online
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Boris grozni kaže...

Blago tvom mozgu

 

Da je meni tvoj na par dana da se malo odmorim

Pa da i ja mogu povjerovat onome što Trump priča 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2026 18:55 (segregator).
5 godina
online
Opća rasprava o procesorima (CPU)

Blago tvom mozgu

 
1 6 hvala 0
18 godina
online
Opća rasprava o procesorima (CPU)

12 najprodavanijih na USA Amazonu:

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
online
Opća rasprava o procesorima (CPU)

Kako si bas izabrao 12 najprodavanijih, gdje si prije bio dok je Intel prodavao 2.5x vise procesora nego sto ih je AMD ikada prodao Otkrio si ameriku

 

 
0 3 hvala 0
17 godina
online
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)

...

Bolje šutjeti i biti smatran glupim, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2026 14:37 (Mauro).
18 godina
online
Opća rasprava o procesorima (CPU)

Najprodavaniji CPU-i na Mindfactory...prvi i jedini intel na 28. mjestu!!! 

 

Za usporedbu, i u doba Bulldozera AMD je uvijek imao 2 do 4 modela u top 10

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2026 14:57 (segregator).
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 mjeseci
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
segregator kaže...

12 najprodavanijih na USA Amazonu:

 

 

 Evo i newegg, još jedna "Njemačka" trgovina 
https://www.newegg.com/d/Best-Sellers/Desktop-CPU-Processor/s/ID-343/Page-1

17 godina
online
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
segregator kaže...

Najprodavaniji CPU-i na Mindfactory...prvi i jedini intel na 28. mjestu!!! 

 

Za usporedbu, i u doba Bulldozera AMD je uvijek imao 2 do 4 modela u top 10

 

 

 Ali taj jedan vrijedan ko svi ti rajziči. Boris ne odobrava njemce nemaju oni veze šta su cpu- ui.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
7 mjeseci
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)

Zamisli razinu copiuma koja je potrebna da Intel fanboy povjeruje u ovaj PR spin. Bro stvarno misli da će Apple prepustiti proizvodnju svojih premium čipova firmi čiji vlastiti flagship procesori tvornički degradiraju, ruše se pri pokretanju najobičnijeg Unreal Enginea i zahtijevaju manji nuklearni reaktor samo da ne throttlaju dok si na desktopu. Sve je to obično mazanje očiju. Trump je egomanijak koji zakone i tarife donosi ovisno o tome na koju se nogu ustao, pa mu Apple samo baca kosti u stilu obraćanja senilnom starcu: "Da, da, dedek Trump, naravno da ćemo štancati procesore u Americi, u Intelovim pogonima, evo samo što nismo." Pa ni sam Intel više ne vjeruje vlastitim ljevaonicama! Za sve što im iole valja moraju puzati do TSMC-a, što ti dovoljno govori o tome kakav tehnološki šrot trenutno izlazi iz njihovih tvornica. Apple je bacio to lažno obećanje isključivo da utiša manijaka, a čim on odapne na ovaj ili onaj način, priča se automatski vraća na staro – TSMC i vozi miško. Appleov potez stoljeća bio je upravo nogiranje Intela. Otkad su izbacili te njihove šrotove i prešli na ARM, preporodili su se.

5 godina
online
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Vidim pratis stanje kao sto i pišeš po forumu🤣🤦
 
1 2 hvala 2
4 godine
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Boris grozni kaže...
Vidim pratis stanje kao sto i pišeš po forumu🤣🤦

Možda je to opet onaj Luci ?  

 

Nije, onaj se kuži u razvoj Intel arhitekture, ovaj je laik 

合気道 五段 ZLA BEBA !
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 7:40 (Zaporožac).
14 godina
offline
Opća rasprava o procesorima (CPU)

Evo vam jedna od Will Smitha za vas koji patite na skupe procesore:

 

We spend money that we do not have, on things we do not need, to impress people who do not care!

 

I onda si samo vrtite Čmarkove koji su u vlasniku Rovia koji je napravio Angry Birds...

 

Jer VEČI broj je bolji, ajmo bacite drqicu na brojeve

Super Maria su stvorili Japanci,Talijan je a govori Engleski, kompanija mu ima urede u Americi, trči kao Ruski atletičar i skuplja novčiće kao Židov! Ne budimo rasisti budimo kao Mario!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Opća rasprava o procesorima (CPU)

Eto, ja imam i7 14700k i ne patim što je bio skup, jer radim produkciju glazbe te mi je neophodan.

 

Nego, kad već imaš potpis, napiši ga pravopisno točno;

 

Super Maria su stvorili Japanci,Talijan je a govori Engleski, kompanija mu ima urede u Americi, trči kao Ruski atletičar i skuplja novčiće kao Židov! Ne budimo rasisti budimo kao Mario!

 

Engleski i ruski u rečenici su pridjevi izvedeni iz vlastitih imena i pišu se malim slovom. Najveći iranski, američki kuvajtski tanker..

 

Kapiš ?

合気道 五段 ZLA BEBA !
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 8:53 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Zaporožac kaže...

Eto, ja imam i7 14700k i ne patim što je bio skup, jer radim produkciju glazbe te mi je neophodan.

 

Nego, kad već imaš potpis, napiši ga pravopisno točno;

 

Super Maria su stvorili Japanci,Talijan je a govori Engleski, kompanija mu ima urede u Americi, trči kao Ruski atletičar i skuplja novčiće kao Židov! Ne budimo rasisti budimo kao Mario!

 

Engleski i ruski u rečenici su pridjevi izvedeni iz vlastitih imena i pišu se malim slovom. Najveći iranski, američki kuvajtski tanker..

 

Kapiš ?

 Nemoj ti mene zah. prvo za produkciju glazbe NIJE potreban 14700K ja i frend smo davne 2001-e u Fuity Loopsu radili glazbu sa P4 i 512 MB rama tak da to ne stoji...

 

A za ovo oko gramatike, ja sam uredno išao OKO škole sve godine i ovo NIJE sat Hrvacke Gramatike!

Super Maria su stvorili Japanci,Talijan je a govori Engleski, kompanija mu ima urede u Americi, trči kao Ruski atletičar i skuplja novčiće kao Židov! Ne budimo rasisti budimo kao Mario!
17 godina
online
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)

Šta više jezgri to bolje time is money.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
4 godine
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Streetpunk kaže...
Nemoj ti mene zah. prvo za produkciju glazbe NIJE potreban 14700K ja i frend smo davne 2001-e u Fuity Loopsu radili glazbu sa P4 i 512 MB rama tak da to ne stoji...

 a oc za ovo oko gramatike, ja sam uredno išao OKO škole sve godine i ovo NIJE sat Hrvacke Gramatike!

 

 

Dobro se zaj.....š 

合気道 五段 ZLA BEBA !
18 godina
online
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Streetpunk kaže...

Evo vam jedna od Will Smitha za vas koji patite na skupe procesore:

 

We spend money that we do not have, on things we do not need, to impress people who do not care!

 

I onda si samo vrtite Čmarkove koji su u vlasniku Rovia koji je napravio Angry Birds...

 

Jer VEČI broj je bolji, ajmo bacite drqicu na brojeve

 

Što nije to od Brad Pitta, ilitiga Edward Nortona?

 

https://parade.com/movies/fight-club-quotes

 

" “Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate, so we can buy shit we don’t need.” "

 

 

A moguće i da imaju 2 slična quote-a

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 14:14 (segregator).
14 godina
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)

Slične su ova koju sam ja stavio gore je baš Will Smith pozz

Super Maria su stvorili Japanci,Talijan je a govori Engleski, kompanija mu ima urede u Americi, trči kao Ruski atletičar i skuplja novčiće kao Židov! Ne budimo rasisti budimo kao Mario!
15 godina
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Streetpunk kaže...
Zaporožac kaže...

Eto, ja imam i7 14700k i ne patim što je bio skup, jer radim produkciju glazbe te mi je neophodan.

 

Nego, kad već imaš potpis, napiši ga pravopisno točno;

 

Super Maria su stvorili Japanci,Talijan je a govori Engleski, kompanija mu ima urede u Americi, trči kao Ruski atletičar i skuplja novčiće kao Židov! Ne budimo rasisti budimo kao Mario!

 

Engleski i ruski u rečenici su pridjevi izvedeni iz vlastitih imena i pišu se malim slovom. Najveći iranski, američki kuvajtski tanker..

 

Kapiš ?

 Nemoj ti mene zah. prvo za produkciju glazbe NIJE potreban 14700K ja i frend smo davne 2001-e u Fuity Loopsu radili glazbu sa P4 i 512 MB rama tak da to ne stoji...

 

A za ovo oko gramatike, ja sam uredno išao OKO škole sve godine i ovo NIJE sat Hrvacke Gramatike!

 Kad smo već kod cpu/produkcije muzike, ovaj zaporožac uporno baljezga i baljezga vezano za proc oko produkcije muzike, a nije prvi put . Ja se sjećam Fruity Loops'a a i Dance E Jay'a (1997), također na ono skroz nebitnom procesoru i sve je radilo ok, sam Fatboy Slim je semplal/snimal pjesme na Atariu, CPU: Motorola 68000 running at 8 MHz, Ram 1 MB, i to svoje najveće hitove, tipa " The Rockafeller Skank", "Dub be Good to me",  i to na softveru C-Lab Creator za Atari, (izašao 1987'me, prekursor današnjeg Apple Logic Pro, kupio ih Apple). Ali eto Zaporošcu treba i7 . Zaprožac, daj neki link gdje se može čuti tvoj rad na famoznom i7 .

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 16:01 (Cryogenic).
17 godina
online
Opća rasprava o procesorima (CPU)

1999. godine kada sam poceo raditi dobio sam Pentium 2 450 sa 128MB RAM-a. Sve je na njemu letilo. Sustav sa kojim sam radio koristio je Oracle bazu podataka.

Evo jutros upalio laptop, osim stvari koje se automatski pale samo upalio SQL Developer, spojio sa na Orcale bazu podataka i trenutna potrosnja RAM-a je 11.5GB.

Sam SQL Developer trosi oko 1GB RAM-a bez da je ikakav upit pokrenut.

S time da su naravno i sustav i baza na remote serveru, nista nije lokalno na mom klijentu.

 

Kako to kada sam 1999 isti posao odradjivao sa Pentiumom 2 i 128MB RAM-a sada za isti posao trebam 16GB RAM-a? 

Bolje šutjeti i biti smatran glupim, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.
Poruka je uređivana zadnji put danas u 9:02 (Mauro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)
Cryogenic kaže...
Kad smo već kod cpu/produkcije muzike, ovaj zaporožac uporno baljezga i baljezga vezano za proc oko produkcije muzike, a nije prvi put . Ja se sjećam Fruity Loops'a a i Dance E Jay'a (1997), također na ono skroz nebitnom procesoru i sve je radilo ok, sam Fatboy Slim je semplal/snimal pjesme na Atariu, CPU: Motorola 68000 running at 8 MHz, Ram 1 MB, i to svoje najveće hitove, tipa " The Rockafeller Skank", "Dub be Good to me",  i to na softveru C-Lab Creator za Atari, (izašao 1987'me, prekursor današnjeg Apple Logic Pro, kupio ih Apple). Ali eto Zaporošcu treba i7 . Zaprožac, daj neki link gdje se može čuti tvoj rad na famoznom i7 .

Opet pojma nemaš kao i s grafičkim karticama;

 

Evo;

 

Nitko ne spori da se 1997 god. radila vrhunska glazba.

 

Međutim, tehnički uspoređivati rad u DAW-u tada i danas je potpuno promašeno.

Evo zašto moderni VST-ovi i mastering traže i7 14700K i 32 GB RAM-a:Fizikalno modeliranje analognog hardvera: Današnji vrhunski mastering efekti (poput Acustica Audio, Universal Audio ili naprednih oversampling limitera i saturatora) ne rade obični digitalni EQ.

Oni u stvarnom vremenu matematički simuliraju svaku komponentu, lampu i transformator pravih uređaja.

 

To troši procesorsku snagu o kojoj se 1997. nije moglo ni sanjati.Kvaliteta i rezolucija zvuka: Godine 1997. standard je bio 16-bit / 44.1 kHz, a pluginovi su koristili bazične algoritme kako ne bi srušili računalo.

 

Danas radimo u 32-bit float ili 64-bit arhitekturi, često uz 4x ili 8x oversampling unutar samih pluginova kako bi se izbjegao aliasing (izobličenje zvuka).

 

Veličina i kompleksnost virtualnih instrumenata: Jedan jedini moderni VST instrument (poput Serum, Vital ili Omnisphere) danas u sekundi obradi više podataka nego što je cijelo računalo iz 1997. moglo procesuirati u sat vremena.

 

Orkestralne knjižnice danas učitavaju desetke gigabajta sampleova u RAM kako bi zvučale realno, dok je 1997. cijeli hardverski sampler imao 32 megabajta memorije.

 

Može se napraviti hit i na kalkulatoru ako je ideja dobra, ali za modernu, kompetitivnu produkciju i mastering 'in-the-box' bez latencije i trzanja, tehnologija iz prošlog stoljeća jednostavno više nije mjerilo."

 

1997. računala koristila su se uglavnom kao MIDI sekvenceri, dok se obrada zvuka (efekti, EQ, kompresija) radila na vanjskom hardveru (miks pultu i rackovima).

Danas jedno računalo mora odraditi posao cijelog tog studija od nekoliko stotina tisuća eura.

 

I nemoj više komentirati moje postove o produkciji glazbe, molim te !

 

合気道 五段 ZLA BEBA !
14 godina
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)

Ček hočeš reči da VST efekti i VST instrumenti ne rade u DAW-u na Ryzenu?

 

I kad smo več kod te tvoje muzike čovijek te gore tražio da čujemo kaj produciraš, pa onda baci link da mi to čujemo...

Super Maria su stvorili Japanci,Talijan je a govori Engleski, kompanija mu ima urede u Americi, trči kao Ruski atletičar i skuplja novčiće kao Židov! Ne budimo rasisti budimo kao Mario!
Poruka je uređivana zadnji put danas u 8:49 (Streetpunk).
15 godina
offline
Opća rasprava o procesorima (CPU)

Apple M serija je najbolja za te producere i ako malo pogledate svaki taj DJ nosi Mac sa sobom gdje god ide a ne ASUS Strix sa i7 14700HX.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Opća rasprava o procesorima (CPU)

Glock DJ i producenti su koristili Mac-a zbog MIDI 2.0 koji je do nedavno podržavao samo Apple na Mac OS-u... MIDI 2.0 je dostupan sada i na Win 11 PRO!

 

A recimo tebi bi bio bolji CPU za 100 ojra više neg taj 14700K , jedan Ryzen 7950X!

Super Maria su stvorili Japanci,Talijan je a govori Engleski, kompanija mu ima urede u Americi, trči kao Ruski atletičar i skuplja novčiće kao Židov! Ne budimo rasisti budimo kao Mario!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice